czwartek, 30 lipca 2015

Lody herbaciane (z herbatą matcha)

Zieloną herbatę wszyscy bardzo lubimy. A zieloną herbatę w wersji lodowej - jeszcze bardziej:-). Często robimy przeróżne lody na bazie mleka kokosowego, które bezproblemowo sprawdza się w tej roli. W ubiegłym roku pokazywałam nasze lody czekoladowe, a tym razem herbaciane - z dodatkiem zielonej herbaty matcha, która nie tylko doskonale smakuje, ale i nadaje koloru lodom.


Lody herbaciane (z herbatą matcha)


1 l mleka kokosowego
4 łyżki cukru 
2 płaskie łyżki zielonej herbaty matcha*

*Można ilość herbaty zwiększyć, jeśli lody mają mieć mocniejszy smak. Nasze smakują "delikatnie herbacianie".

Mleko kokosowe podgrzać, dodać cukier i proszek herbaciany, wymieszać. Podgrzewać do rozpuszczenia herbaty i cukru, nie ma potrzeby podgrzewania dłużej. Wystudzić, następnie schłodzić w lodówce.

Dalej postępować zgodnie z instrukcją maszyny do lodów, a jeśli maszyny nie mamy, też wyjdą tak samo doskonałe lody. Wystarczy włożyć w to trochę więcej pracy: po schłodzeniu w lodówce zmiksować, włożyć do zamrażalnika i co ok. pół godziny wyjmować i miksować przez chwilę. Powtarzać aż do zamrożenia, czyli 2-3 godziny.

Kolor w rzeczywistości jest bardziej zielony niż na moich szaroburych zdjęciach.

4 komentarze:

  1. Takie lody to jest moje marzenie w tej chwili ;-).

    OdpowiedzUsuń
  2. świetny przepis. Wiele słyszałam o tych lodach, muszę się w końcu zebrać w sobie i je zrobić :) dzięki za przypominajkę

    OdpowiedzUsuń