czwartek, 9 stycznia 2014

Szampon rumiankowo-chmielowy z mydłem

To trochę inna wersja tego szamponu. Dziewczyny bardzo prosiły mnie o szampon, który "ma dużo pianki", a skoro tak, to pomyślałam, że porównam 2 wersje: rumiankowo-chmielowy z mydlnicą, który był bardzo dobry, ale się nie pienił i rumiankowo-chmielowy z szarym mydłem, które to, jak sprawdziłam tu, pieni się bardzo ładnie.

Takim szamponem z dodatkiem szarego mydła można umyć całe ciało, więc sprawdza się też świetnie jako żel pod prysznic. A jeszcze gdy dodamy olejek eteryczny, mycie włosów staje się wręcz przyjemnością, nawet dla dzieci. Moje dziewczyny bardzo lubią ładne zapachy, szczególnie upodobały sobie cytrusowe.

Szampon rumiankowo-chmielowy z mydłem

2 łyżki rumianku
2 łyżki szyszek chmielowych
2 szklanki wody
50 g startego na tarce szarego mydła
1 łyżka gliceryny
5 kropli olejku eterycznego (dowolnego - ulubionego)

Zioła zalać wodą, zagotować, odstawić na 15 minut. Przecedzić. Dodać starte mydło, mieszać do rozpuszczenia mydła. Dodać glicerynę i olejek eteryczny, wymieszać. Wystudzić i można od razu używać.

U nas wygrał szampon z szarym mydłem, ponieważ się pieni, ale jednak na pewno będę wracać i do mydlnicy, gdyż jest to naturalny wyciąg roślinny i mam pewność, że nie ma tam nic szkodliwego.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz