środa, 19 lutego 2014

Peeling z nasion czarnuszki siewnej

Przy okazji zakupu produktów kosmetycznych otrzymałam próbki, które zainspirowały mnie do stworzenia czegoś nowego. Peeling z nasion czarnuszki siewnej może być co prawda używany nawet bez żadnych dodatków, ale chciałam go nieco wzbogacić i zwiększyć efekt działania. Do wysuszonych i zmielonych nasion czarnuszki dodałam hydrolat z kwiatu lipy (destylat z kwiatów lipy, który działa oczyszczająco i zmiękczająco) oraz olejek migdałowy (działa łagodząco i ładnie się wchłania) i olej z czarnuszki (działa na skórę leczniczo). Oczywiście można składniki połączyć inaczej, tu moja autorska wersja:-)

Informacje o czarnuszce i czarnuszkowym peelingu cytuję za stroną Zrobsobiekrem.pl: "Nasiona czarnuszki siewnej zawierają olejki eteryczne: nigellon i tymochinon odpowiedzialne za silne właściwości antyoksydacyjne, przeciwbakteryjne, przeciwgrzybicze oraz przeciwzapalne tego surowca. Ponadto nasiona czarnuszki zawiera wolne aminokwasy, proteiny, węglowodany witaminy (A, z grupy B, C i PP), wapń, potas,żelazo, magnez, selen i cynk. Peeling polecany jest dla osób nękanych przez alergie.

Za pomocą peelingu usuwamy mechanicznie - ścieramy wierzchnią warstwę skóry, głównie obumarły naskórek. Usunięcie tej warstwy skóry powoduje pobudzenie do szybszego wzrostu i odnowy warstwy naskórka, oraz pobudza do wzrostu komórki warstw głębszych. Efektem regularnego stosowania peelingów jest pogrubienie się warstw żywych komórek skóry, natomiast cieńsza staje się warstwa rogowa. Peeling mechaniczny pobudza mikrokrążenie skórne i dotlenia skórę. Wyrównuje się koloryt skóry. Skóra staje się bardziej elastyczna i gładsza.

Peeling powinien być stosowany regularnie 1-2 razy w tygodniu. Oprócz dobroczynnych skutków peelingu opisanego powyżej bardzo ważną rolą tych zabiegów jest przygotowanie do dalszych zabiegów. Usunięcie obumarłego naskórka i odblokowanie porów znacznie poprawia wchłanianie aktywnych substancji zawartych w preparatach kosmetycznych i zwiększa skuteczność ich działania."

Peeling z nasion czarnuszki siewnej

1 łyżka zmielonych i wysuszonych nasion czarnuszki siewnej
1 łyżka hydrolatu z kwiatu lipy
1 łyżka olejku migdałowego
1 łyżka olejku z czarnuszki siewnej

Wszystkie składniki wymieszać. Otrzymamy takie czarne błotko. Stosować od razu po wymieszaniu. Nakładać na zwilżoną skórę twarzy, omijając okolice oczu i ust, masować kilka minut, spłukać wodą. Podana ilość spokojnie wystarcza na twarz i całe ciało

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz